YATIRIMCI VİZESİ NEDİR?

TIER 1 Yatırımcı vizesi, yüksek ekonomik güce sahip kişilerin en az 2.000.000 GBP yatırım yaparak alabileceği bir vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için her hangi bir eğitim ya da dil şartı olmadığı gibi Birleşik Krallık’ta bir iş kurmanız ya da bir şirketten iş teklifi almanız gerekmez.  Ekonomik seviyesi yüksek kişilerin İngiltere’de yatırım yapmasına olanak veren vize türüdür.

YATIRIMCI VİZESİ ŞARTLARI NELERDİR?

– En az 2.000.000 GBP’lik yatırım yapılması gerekir.

–  Yatırım Birleşik Krallık hükümet bonosu almak veya  İngiltere’de kurulmuş, faal olan ve ticaret yapan şirketlerden bono veya hisse almak veya sermaye kredisi sağlamak  şeklinde olmalıdır.

– Paranın kaynağı belirli olmalıdır ve finansal otoritenin tanıdığı bir kuruluşta olmalıdır. İngiltere’ye transferine engel bir durum olmamalıdır.

– 3 yıl +2 yıl şeklinde verilir. Kişi 5 yıl sonunda süresiz oturuma başvurabilir, bundan 1 yıl sonra da vatandaşlığa başvurabilir.

– Yatırım tutarı 5 milyon pound olursa kişi 3 yıl sonunda süresiz oturumu ve 5 yılın sonunda vatandaşlığını alabilir.

– Yatırım tutarı 10 milyon pound olursa kişi 2 yıl sonunda süresiz oturumu ve yine 5 yılın sonunda vatandaşlığını alabilir.

– Dil ya da eğitim şartı aranmamaktadır.

– Kişi doktorluk dışında istediği işi yapabilir. İş kurma zrunluluğu yoktur.  

ULUSLARARASI YATIRIM DANIŞMANLIĞI

Z&P Danışmanlık, Londra merkezli Z&P Consultancy Ltd. işbirliği ile uluslararası arenada yatırım yapmak isteyen müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermektedir.  

Sahip olduğu  geniş network ağı ile pek çok alanda müvekkillerini doğru kontaktlarla buluşturan bir köprü görevi görmektedir.

Başlıca çalışma alanları

– Gayrimenkul yatırımları

– İnşaat projeleri

– Enerji Projeleri

– Finansal yatırımlar ve kredi talepleri

– Şirket devralmaları ve şirket evlilikleri